مقاله در مورد استرس

توضیحات محصول

استرس و فنون کاهش استرس

مقاله استرس یکی از مهمترین مقاله های روانشناسی میباشد. خواندن مقاله در مورد استرس میتواند به بهبود وضغیت ان کمک کند. مقاله درباره استرس شامل ۸۳ صفحه میباشد.

خلاصه ای کوتاه از مقاله استرس و فنون کاهش استرس

رابطه بین استرس زندگی و آسیب شناسی روانی موسسه ملی بهداشت روانی نتیجه گرفته است که زنجیره متصل (رابطه) بین استرس (فشار) زندگی و آسیب شناسی روانی در نوشته ها به خوبی مورد حمایت قرار می‎گیرد.

هر چند کاوش متداول تشریح آن است که چگونه استرس زندگی سلامتی و آسودگی یک نفر را از بین می‎برد.

به عنوان یک چهارچوب مفهومی (کلرمن و ویس من (۱۹۸۵، ص ۵۶) یک تعریف کارا را از استرس و نامگذاری مربوطه آنرا تأمین کردند.

پنج نوع از رفتار مراجعان که باعث بیشترین استرس برای درمانگران می‎شوند تهدید به خودکشی، مقاومت، بیان احساسات منفی، رفتار تهاجمی و اعمال وابسته به آسیب شناسی درمانی بودند.

به طور متداول، نگرانی زیادی برای جوان آمریکایی در مورد خودکشی، سوء استفاده جنسی، دشمنی، افسردگی، بدکاری خانوادگی، بارداری در بین جوانان ۱۳ تا ۱۹ ساله، ویروس ایدز، بزهکاری، و درجات محرومیت اجتماعی رو به تصاعد، نیاز بحرانی برای بزرگسالان مسئول را نشان می‎دهد تا ارتباطات نزدیک، درخور توجه را با افراد جوان برقرار سازند. استرس تضعیف کننده به همراه همه این شرایط است، که به نوبه خود پیامدهای سلامتی نامساعد را به وجود می‎آورد (ویلیام تی، کمیسیون کمک مالی کار، خانواده، و شهروندی، ۱۹۸۸)

مقاله استرس - مقاله در مورد استرس

دیدگاه درمانگر: در نقش درمانی

در صورت انگیختگی باور نکردنی هیجانی، خشم، غمگینی، وحشت زدگی، اندوهگینی، تضاد، انتظار می رود که درمانگر بی تفاوتی، استقلال، تحمل ناکامی، همدلی، هوشیاری، علاقه، کنترل تکانه را بدون احساس ضعف، محرومیت و انزوا، نشان دهد. گویی چنین خواسته هایی کافی نیستند، ما همچنین قرار است هنگامیکه به خانه می رسیم جذاب و سرحال باشیم، از آنجا که دوستان و خانواده ما کار ما را می دانند، توقعات بیشتری دارند که ما به طور سنگدلانه صبور، بخشنده و مصالحه گر باشیم در طی لحظاتی که آنها سبب می‎شوند که ما در نبرد قفل شویم. زیگموند فروید نامه های کامل زیگموند فروید به ویلهلم فیلیس

۱۸۸۷-۱۹۰۴ چاپ شده بوسیله ج. م. ماسون، ۱۹۸۵، ص ۱۰۴

اختلال هیجانی فصلی:

اختلال هیجانی فصلی (SAD) یک اختلال حالتی است که با افسردگیهای ویژه در پائیز و زمستان دیده می‎شود که با دوره های غیرافسردگی در بهار و تابستان متناوب است (رزنت هال، سک، کیلین، لویی، گودوین، داون پورت، موئلر، نیوسام و ور، ۱۹۸۴)

کارشناسان معتقدند که ۱۰ میلیون آمریکایی ممکن است شدیداً به این علائم مبتلا باشند، نظر به اینکه ۲۵ میلیون نفر دیگر ممکن است به درجات خفیفتر از آن رنج ببرند. (رزنت هال و ور ۱۹۸۷) معیار عملیاتی ذیل را برای تشخیص اختلال هیجانی فصلی در نظر گرفته اند.

  • تاریخچه ای از حداقل یک حادثه ضمنی عمده مربوط به افسردگی، بر طبق نظر اسپیترز، اندیکات و رابینز (۱۹۷۸)
  • افسردگی هایی که به طور منظم در پائیز و زمستان واقع می‎شوند. (حداقل ۲ افسردگی که در طی زمستانهای پی در پی واقع شوند) که با دوره های غیرافسردگی در طول بهار و تابستان متناوب است.
  • نداشتن هیچ اختلال روانی عمده دیگر
  • هیچیک از متغیرهای روانی- اجتماعی برای تغییرات منظم در این حالت به حساب نیاید.

این معیارها تغییر یافته اند و در DSM- IV (انجمن موسسه روانپزشکی آمریکایی، ۱۹۹۴ به عنوان الگوی فصلی نشان داده شده اند.)

یک نشانه که ممکن است هر اختلال حالتی را بیان کند افسردگیهای فصلی با منظومه ای متمایز از علائم همراه است.

مانند: خواب زدگی، پرخوری، ولع خوردن شیرینیجات، اضافه وزن، خستگی، و کناره گیری از جامعه. آن به وسیله نور معیوب بوجود می‎آید و به یک درمان تازه، نور درمانی پاسخ می‎دهد. محققین یک ارتباط قوی را بین فصلها و میزان بروز افسردگی ها، شیدایی (مانی)، خودکشی ها، و اقدام به خودکشی را نشان داده اند.

 

9,000 تومان – خرید

نظری بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *