راهکارهای مناسب برای تقویت درس انشا بسیار هستند.در مقاله راهکارهای مناسب برای تقویت درس انشا به بررسی این مورد میپردازیم.

توضیحات محصول

راهکارهای مناسب برای تقویت درس انشا

راهکارهای مناسب برای تقویت درس انشا بسیار هستند.در مقاله راهکارهای مناسب برای تقویت درس انشا به بررسی این مورد میپردازیم.این مقاله شامل ۳۶ صفحه میباشد.

چکیده

انشا و یا نگارش در دنیای امروز به عنوان وسیله تفکر، بیان و مهمترین وسیله ارتباطی و اطلاع رسانی می باشد و تاثیر بسزایی درزندگی فردی و اجتماعی و پیشبرد فرهنگ وتمدن بشری دارد.آموزش انشا با همه ی اهمیت و ضرورتی که دارد، همواره مورد غفلت واقع شده است و عدم صحیح آموزش آن ، یکی ازعلل اصلی ناتوانی دانش آموزان در نوشتن محسوب گشته و حاصل آن در بررسی های فعلی و بروندادهای مدارس ،همان فارغ التحصیلان هستندکه با مدارک بالا قادر به نوشتن خواسته های خود در قالب جملات و بصورت مکتوب نیستند. از آنجاییکه این مشکلات را نیز در کلاسهای نگارش مشاهده نمودم، مرا مجبور نمود در پی چاره جویی باشم تا این مسائل را ازمیان برداشته و بتوانم وضعیت موجود نامطلوب را به وضعیت مطلوب تبدیل نمایم.

راهکارهای مناسب برای تقویت درس انشا

مقدمه

هدف از درس انشا، آشنایی با شیو های تحقیق، انبساط ذهن، تبادل اندیشه ها، آموزش سخنوری و خطابه نویسی،پرورش ذوق وتقویت تخیل، برداشت از محیط اطراف، محل عرضه اندیشه ها و تجارب، راه برقراری ارتباط وتمرین واظهار درجمع است وبه عنوان یک درس مستقل در برنامه درسی گنجانده شده است.

درس تربیت بدنی به منظور پرورش جسم واحراز تندرستی ودفع کاهلی و تن پروری ویاددهی بازیهای دسته جمعی ودر نهایت به دست آوردن روحیه ورزشکاری وجوان مردی است. درس انشا نیز برای پرورش روان و سلامت سخن وخردورزی و ابراز دیدگاه ها و اندیشه پروری است و در نهایت راهی است به سوی نویسندگی.  بنابراین انشانویسی یک نوع خلاقیت است که باید آن را در دانش آموزان رشد داد.هرگاه دانش آموز بتواند اندیشه ها وآن چه که در روانش می گذرد را در طی زمان معینی به شکل کلمات،عقاید،شکل ها و نمادها بیان کند، این دانش آموز قدرت بلاغت پیدا کرده است. داشتن اطلاعات عمومی و قدرت بحث و بیان نظرات وپیشنهادها و قوه ی تجزیه وتحلیل، مساله ی مهمی است که یا در دانش آموزان دیده نمی شود و یا اگر هم باشد به صورت بسیار کم است.

7,500 تومان – خرید

 

این مقاله را هم بخوانید: تقویت مهارت خواندن در دانش آموزان ابتدایی

يك ديدگاه


نظری بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *