مقاله دیابت

توضیحات محصول

مقاله دیابت

مقاله دیابت یکی از مهمترین مقالات رشته پزشکی است که شامل ۵۸ صفحه میباشد.برای دیدن عناوین و خلاصه مقاله دیابت توضیحات زیر را مشاهده کنید.

دیابت دوران بارداری، ضریب هوشی را کاهش می دهد

آسیبهای مغزی و کاهش ضریب خوشی در سنین بالا، ناشی از عوارض دیابت در دوران بارداری است. دکتر محسن خوش نیست، فوق تخصص غدد و عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران با بیان این مطلب، اظهار کرد: مهمرتین عارضه دیابت در دوران بارداری، افزایش وزن جنین یا ماکروزومی است، که با وزن بیش از ۴ هزار گرم در هنگام تولد همراه است و متعاقب آن احتمال ضربات و تروماهای زایمانی شامل در رفتگی شانه، آسیب اعصاب اندام های فوقانی و فلج شبکه های عصبی اندام فوقانی افزایش می یابد.

دیابت و آلزایمر

محققان مرکز طب دانشگاه «راشل» در شیکاگو با مطالعه بیش از ۸۰۰ نفر در یک دوره پنج ساله به این نتیجه رسیدند که ابتلا به دیابت خطر بروز آلزایمر را تا ۶۵ درصد افزایش می دهد. متخصصان انگلیسی اعلام کردند که برای شناسایی نحوه ارتباط میان دیابت و افزایش خطر بروز آلزایمر مطالعات بیستری باید انجام گیرد.

در طول این پژوهش ها ۱۵۱ بیمار مبتلا به آلزایمر شناسایی شدند که از این میان ۳۱نفر به دیابت مبتلا بودند.

به گفته این محققان ابتلا به دیابت با افت فعالیت برخی از سیستم های درکی مغز رابطه مستقیم دارد. همچنین همزمان با سایر حالت ها فشار خون بالا و کلسترول خون بالا از فاکتورهای اصلی افزایش احتمال بروز آلزایمر محسوب می شوند.

مقاله دیابت

نشانه ها و تشخیص های دیابت نوع ۱

نشانه ها، علائم دیابت نوع یک با افزایش مقدار گلوکز در خون ارتباط دارد، یک شرایطی، که منجر به هیپرگلیسمی می شود. بیشتر افرادی که دچار دیابت نوع یک هستند نشانه هایی دارند که آنفا را مجبور می کند توجهات پزشکی را جستجو کنند.

معمولترین نشانه های دیابت نوع یک مثال:

  • افزایش ادرار
  • افزایش تشنگی
  • از دست دادن وزن علی رغم افزایش اشتها
  • نشانه های دیگر شامل خستگی افزایش مستعد ابتلا به عفونتها

چگونه دیابت نوع یک را تشخیص دهیم؟

بیشترین افرادی که دچار دیابت نوع یک هستند تشخیص داده می شوند با پیشرفت نشانه ها در یک ماه. با عنوان نمونه زمانیکه نشانه ها مبهم می شوند، ان ممکن است طول بکشد در تشخیص دیابت نوع یک. آزمایش برای دیابت مثال نمونه خون و نشانه های جاری و اندازه گیری سطح گلوکز (قند) خون.

قند خون ناشتا

در آزمایش قند خون، ناشتا، یک نمونه ای از خون بدست امده به دنبال یک دوره نخوردن و ننوشیدن (به جز آب) برای حداقل هشت ساعت. خون معمولاً در صبح زودتر نشان داده می شود، قبل از صبحانه. بر طبق نظریه انجمن دیابت آمریکا، سطح کلوگز ناشتا خون ۱۲۶ میلی گرم بر دسی لیتر یا بیشتر از دو موقعیت مشخص شده در دیابت.

 

4,000 تومان – خرید

 

این مقاله را هم بخوانید : مقاله در مورد بیماری ایدز

نظری بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *