اختلال نوشتن

توضیحات محصول

علل بدخطی دانش آموزان ابتدایی – اختلال نوشتن

علل بدخطی دانش آموزان ابتدایی میتواند به عوامل مختلف بستگی داشته باشد.در مقاله اختلال نوشتن به برسی‌ این دلیل می‌پردازیم.

این تحقیق شامل ۵۸ صفحه می‌باشد.

خط نستعلیق با وجود خصوصیات لطیف واصیل، به عنوان خط رسمی ما ایرانیان به شمار می رود. با در نظر گرفتن مشکلات عدیده ای که دانش آموزان در فراگیری خط تحریری نستعلیق دارند و با توجه به آموخته های نادرستی که در طی سالهای تحصیلی دردست آن ها  شکل گرفته است و همچنین ناتوانی در تغییر دستخط و … به دلایلی که شرح آن در زیر آمده است ضرورت دارد در این زمینه پژوهش های اصولی، دقیق و سازمان یافته ای از سوی متولیان مربوطه صورت پذیرد.

مقدمه

اگر هنر را یکی از مهمترین عوامل انتقال فرهنگ بدانیم، به جرأت می توان گفت، خط عالی ترین و شفاف ترین اثر هنری است که برای آیندگان به جای می ماند.در دنیای امروز، افراد به وسیله خط و نگارش با هم ارتباط برقرار می کنند و با نوشتن، خود را مطرح می سازند. بنابراین لازم است همه افراد بشر با اصول صحیح نگارش آشنا شوند تا بتوانند مقاصد خود را با خطی خوش و خوانا و برابر با موازین و استاندارهای قابل قبول بیان کنند.خط که اولین صحنه مواجهه کودک با دنیای یادگیری های نظام مند است، نقشی بسیار مهم و تعیین کننده در بازسازی ذائقه زیبا شناختی دارد. درست نوشتن، زیبا نوشتن و خوانا نوشتن همه از اموری هستند که پایه و اساس آن ها را باید در دوره دبستان گذاشت.

علل بدخطی دانش آموزان ابتدایی

اشکال مختلف اختلال نوشتن

با بررسی دست نوشته های دانش آموزان به این نتیجه می رسیم که بدخطی دانش آموزان ابتدایی در آنان به اشکال و انواع مختلف مشاهده می شود که بعضی از آن ها عبارت اند از:

  1. درشت نویسی و ریزنویسی.
  2. فاصله گذاری نامناسب بین حروف و کلمات.
  3. نامرتب نوشتن.
  4. کج نوشتن حروف و کلمات.
  5. خارج شدن از خط زمینه.
  6. درشت نویسی و ریز نویسی
  7. فاصله گذاری نامناسب بین حروف و کلمات
  8. نامرتب نوشتن
  9. کج نوشتن حروف و کلمات
  10. خارج شدن از خط زمینه

پیش سازمان دهنده

یکی از اختلالات رایج یادگیری در دانش آموزان اختلال در نوشتن است. یعنی این دانش آموزان علاوه بر داشتن مشکل در نحوه نوشتن (دیکته نویسی) در بیان مقصود خود از طریق نوشتن نیز مشکل دارند و در سطوح بالاتر تر انشاءنویسی نیز دارای اشکال اند.

6,000 تومان – خرید

 

این مقاله را هم بخوانید: استرس در دانش آموزان

 

3 دیدگاه
نظری بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *