تحقیق تجارت الکترونیک

توضیحات محصول

مقاله تجارت الکترونیک – تحقیق تجارت الکترونیک

در تحقیق تجارت الکترونیک به بررسی انواع تجارت الکترونیک میپردازیم.این مقاله شامل ۵۶ صفحه است و با استفاده از منابع داخلی و خارجی تهیه شده است.

بدون تردید استفـاده از اینترنت و کسب و کـارهـای حاصل از این فنـاوری، موجب بروز تحولاتی تازه در تجارت و مفاهیم مرتبط با آن شده‌اند. از جمله این تحولات، تغییرات عمیقی است که در روابط اقتصادی بین اشخاص، شرکت‌ها و دولت‌ها به وجود آمده، به طوری‏که پدیده‌ای به نام کسب و کار الکترونیکی و تجارت الکترونیکی را مطرح ساخته است. تجارت الکترونیکى از نمودهاى انقلاب فناورى اطلاعات و ارتباطات در زمینه اقتصاد است.

این سبک از تجارت به دلیل مزایا و منافع بیشماری که براى بشر داشته به سرعت در حال گسترش  می‌باشد، چرا که بسیارى از محدودیتهاى تجارت سنتى را از پیش رو برداشته و نه تنها فرم و شکل ظاهرى تجارت سنتى، بلکه محتواى تجارت را نیز دستخوش تغییرات نموده است. تجارت الکترونیکی براساس معیارهای متفاوت، شکل‌های گوناگونی به خود می‌گیرد. از جمله این معیارها عوامل درگیر در تجارت هستند که موجب شکل‌گیری مدل‌های متفاوتی از این تجارت می‌شوند.

مقاله تجارت الکترونیک

یکی از مدل‌های تجارت الکترونیکی که بر این اساس شکل گرفته است تجارت مصرف‌کننده با مصرف‌کننده می‌باشد و به تجارت‌های ساده شخصی اطلاق می‌شود که به صورت فردی بین مصرف‌کنندگان انجام می‌گیرد. این نوع تجارت الکترونیکی با رشد بازارها و حراج‌های الکترونیکی به وجود آمده، به‏خصوص در صنایعی که بنگاه‏های تجاری می‌توانند آنچه را که می‏خواهند از بین انواع محصولات به حراج بگذارند. در واقع در این مدل، مزایده‌ها و مناقصه‌های کالا از طریق اینترنت انجام می‌گیرد. این نوع تجارت، مانند نیازمندی‌های طبقه‌بندی شده یک روزنامه و یا شبیه به یک دکه در بازار دست دوم یا سمساری است.

ایده اصلی مدل تجارت مصرف‌کننده با مصرف‌کننده این است که مصرف‌کنندگان با یکدیگر بدون واسطه به خرید و فروش بپردازند. ضمناً به دلیل ناچیز بودن هزینه تبلیغات در اینترنت، استفاده از این مدل توسط کاربران  اینترنتی جهت فروش کالاهای خود مورد توجه قرار گرفته است. رایج‌ترین فرم  این نوع تجارت حراج‌های منطقه‌ای است که در آن محصولات به صورت زنده و آنلاین به مزایده گذاشته می‏شوند.

بزرگترین نمونه تجارت مصرف‌کننده با مصرف‌کننده، ای‌بی می‌باشد؛ این وب‌سایت خود چیزی نمی‌فروشد و به‏عنوان فراهم کننده شرایط لازم بین خریداران و فروشندگان عمل می‌کند.

در اینترنت تعداد زیادی مقاله در مورد تجارت الکترونیک وجود دارد که به شرح مقالات تجارت الکترونیک میپردازد.اما این مقاله از نظر کیفی در سطح بسیار بالائی میباشد و برای تحقیق دانشجوئی بسیار مناسب است.

مقاله در مورد تجارت الکترونیک - مقالات تجارت الکترونیک

 

15,000 تومان – خرید

4 دیدگاه

نظری بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *