دانش آموزان بیش فعال ابتدایی

توضیحات محصول

مقاله بیش فعالی – دانش آموزان بیش فعال ابتدایی

مشکلات دانش آموزان بیش فعال ابتدایی یا ADHD یک اختلال رفتاری شایع است که حدود ۱۰-۸ درصد کودکان را مبتلا می‌کند. احتمال تشخیص این اختلال در پسران سه برابر دختران است ولی علت این تفاوت هنوز مشخص نشده است. کودکان پیش فعال بدون فکر کردن عمل می‌کنند.در مقاله بیش فعالی به این مشکلات می‌پردازیم.مقاله بیش فعالی شامل ۶۰ صفحه می‌باشد.

مقدمه

ADHD یا اختلال پیش فعالی و فقدان توجه، یک اختلال رفتاری شایع است که حدود ۱۰-۸ درصد دانش آموزان بیش فعال ابتدایی را مبتلا می‌کند. احتمال تشخیص این اختلال در پسران سه برابر دختران است ولی علت این تفاوت هنوز مشخص نشده است. کودکان پیش فعال بدون فکر کردن عمل می‌کنند، بیش از اندازه فعالند و در تمرکز مشکل دارند.
غالباً متوجه‌اند که والدین چه انتظاری از آنان دارند اما  برآورده ساختن این انتظار برای آنان مشکل است چون نمی توانند آرام بنشینند، دقت کنند یا به جزئیات توجه کنند البته بیشتر بچه‌ها در سنین خردسالی خصوصاً اگر مضطرب یا هیجان زده باشند چنین رفتار‌هایی می کنند. اما در کودکان پیش فعال این علائم مدت زمان طولانی وجود دارند و در شرایط و محیط های مختلف روی می دهند.
این اختلال به عملکرد خانوادگی، اجتماعی و تحصیلی کودک آسیب می‌رساند. با درمان مناسب کودکان می‌توانند بیاموزند که چگونه با این مشکل کنار بیایند و علائم خود را کنترل کنند.
کود کان مبتلا به نوع اول بیش فعالی د ر توجه و د قت و تمام کرد ن کارها مشکل د ارند و کود کان حواس پرت و آشفته ای هستند. محققان د ریافته اند که این کود کان در انجام کارهای تحصیلی نیز مشکل دارند.

مقاله بیش فعالی

تاریخچه اختلال بیش فعالی

قدیمی ترین توصیفی که از بیش فعالی یا فزون جنبشی وجود دارد از پزشکی آلمانی به نام هاینریش هافمن در میانه سال های ۱۸۰۰ است. شکسپیر در یکی از شخصیت های داستانی خود در نمایش نامه «شاه هنری هشتم» به نوعی از این بیماری اشاره کرده است.
در ادبیات توصیفی کودکان با اختلال نارسایی بیش فعالی به نام برخی از افراد معروف برمی خوریم که نویسندگان آن منابع ادعا کرده اند که این افراد، به این اختلال مبتلا بودند. این ادعا براساس شرح حالی که از زندگی این افراد در تاریخ آمده انجام گرفته است بدون اینکه این ادعا را تأیید بکنیم نام برخی از این افراد را یادآور می شویم.

ارتباط کودکان پیش فعال با دیگران

کودکان بیش فعال به علت شیطنت و تحرک بیش از حد، معمولاً تا قبل از مدرسه در خانه اند و حاضر به پذیرفتن محیطی همچون مهد کودک نمی شوند. با فرا رسیدن سن تحصیل و رفتن به مدرسه، اختلال رفتاری کودک بیمار، او را از ایفای درست نقش یک محصل باز می دارد.
این گونه کودکان نمی توانند روی فعالیت های درسی خود متمرکز شوند و در کلاس به درس و حرف های معلم خود توجه کافی ندارد. آنان بدون دلیل از جای خود بلند شده و راه می روند و حتی باعث حواس پرتی سایر همکلاسی های خود می شوند. همین مسأله موجب افت تحصیلی آن ها می شود. این افت در سال های بعد که درس ها سخت تر است و نیاز به تمرکز بیشتری دارد، افزایش می یابد و حتی می تواند منجر به ترک تحصیل آنان شود.

7,000 تومان – خرید

 

این مقاله را هم بخوانید: افت تحصیلی در دانش آموزان

3 دیدگاه
نظری بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *