مشکلات املایی دانش آموزان ابتدایی

توضیحات محصول

مشکلات املایی دانش آموزان ابتدایی

مشکلات املایی دانش آموزان ابتدایی یکی از مهم ترین دغدغه های معلمین و سیستم آموزشی میباشد. در مقاله مشکلات املایی دانش آموزان ابتدایی به بررسی این مشکلات میپردازیم.این مقاله شامل ۱۱ صفحه میباشد.

مقدمه

توصیف وضعیت موجود مقطع ابتدایی زیر بنای مقاطع دیگر تحصیلی می باشد و در مقطع ابتدایی نیز پایه اول اساس پایه های دیگر می باشد و هر چقدر دانش آموزان در این پایه بهتر آموزش ببینند در پایه های دیگر راحت تر هستند و بالعکس؛ در پایه اول دو درس ریاضی و فارسی (قرائت فارسی و املای فارسی) کلیدی هستند و بیشترین ساعات به این دو درس اختصاص می یابد و از بین دو درس ذکر شده درس فارسی از اهمیت دو چندانی برخوردار می باشد. طوری که بدون یادگیری درس فارسی، یادگیری دروس دیگر تقریباً غیر ممکن می باشد. چندین بار بود که آموزگار پایه دوم از وضعیت تحصیلی دو دانش آموز ابراز نگرانی می کرد و آنان را در حد دانش آموزان پایه اول هم نمی دانست. از عدم پیشرفت تحصیلی آنان صحبت می کرد؛ مدیر مدرسه با اولیای دانش آموزان ذکر شده، مشاوراتی را بعمل آورد . قرار شد آنان به فرندان خود کمک کنند و همگام با معلم درس ها را تکرار و تمرین کنند. بعد از گذشت یک ماه، متاسفانه پیشرفتی حاصل نشد در جلسه شورای معلمان وضعیت دانش آموزان ذکر شده مورد بحث قرار گرفت .
پیشنهادهایی ارائه گردید بنده را مامور رسیدگی به این دانش آموزان نمودند، من هم با بررسی نمرات سال گذشته آنان و مشاوره با والدین و معلم پایه دوم آنان مطالبی را جمع آوری نمودم. تجزیه و تحلیل اطلاعات پس از مطالعه نمرات و بحث های با معلم پایه اول , دوم و والدین صورت گرفت و راه های متعددی جهت تقویت املای آنان مورد بررسی قرار گرفت و خلاصه یافته های حاصل از تجزیه و تحلیل به شرح زیر تدوین گردید.

مشکلات املایی دانش آموزان ابتدایی

روش تدریس املا

املا واژه ای است عربی و معنای آن نوشتن مطلبی است که دیگری بگوید یـا بخـوانـد. درس املا در برنامـه آموزشی دوره ابتدایی اهداف زیر را در بر می گیرد.

گام اول: انتخاب متن

در انتخاب متن املا به موارد زیر توجه شود متن مورد نظر حاوی جمله باشد و از انتخاب کلمه به تنهایی خودداری شود.

2,000 تومان – خرید

 

این مقاله را هم بخوانید: راهکارهای مناسب برای تقویت انشا

2 دیدگاهنظری بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *